keto-online

Coraz więcej usług staje się dostępnych przez Internet - dietetyka nie jest tu wyjątkiem. Czy jednak dieta keto online ma sens? Czy warto współpracować z keto dietetykiem przez Internet i czy keto dieta online faktycznie może być skuteczna? Na te i wiele innych pytań dotyczących takiej formy keto postaram się odpowiedzieć w moim dzisiejszym wpisie - zapraszam cię do jego lektury!

Znajdź swój KETO jadłospis

 • Schudnij do 10 kg w ciągu 30 dni
 • Oszczędzaj czas i pieniądze
 • Wyrób sobie pozytywne nawyki żywieniowe

Czym jest dieta keto online?

Dieta ketogeniczna online polega na korzystaniu ze źródeł internetowych przed i w trakcie diety ketogennej - dietetyk ketogeniczny nie bierze w niej tak bezpośredniego udziału, jak ma to miejsce przy stacjonarnych konsultacjach z zakresu zdrowego odżywiania. Zdobywanie wiedzy czy układanie jadłospisu keto wykonuje się zazwyczaj samodzielnie, z wykorzystaniem dostępnych materiałów i narzędzi takich jak chociażby keto kalkulatory.

Oczywiście dieta keto online może także opierać się na współpracy z keto dietetykiem z wykorzystaniem środków komunikacji takich jak wideokonferencje, komunikatory internetowe i maile. Zakres pracy, jaką wykonuje dla nas dietetyk ketogeniczny online, może być zróżnicowany, zazwyczaj obejmuje jednak:
 • dzielenie się wiedzą na temat diety ketogennej - dietetyk ketogeniczny wytłumaczy ci interesujące cię zagadnienia z zakresu diety ketogennej (na przykład co jeść na keto, na czym polega ketoza), zapozna cię z jej zasadami, przedstawi możliwe keto efekty i przewidywane tempo ich osiągnięcia,
 • układanie jadłospisu keto - spersonalizowana dieta online opiera się na sporządzeniu codziennego menu w taki sposób, by jadłospis diety ketogenicznej odpowiadał naszym osobistym celom i predyspozycjom, gustom kulinarnym, trybowi życia i tak dalej,
 • ogólne prowadzenie diety - monitorowanie postępów, optymalizację jadłospisu, identyfikowanie i eliminowanie ewentualnych błędów, rozpoznanie, kiedy konieczna jest suplementacja na keto i jak powinna ona wyglądać w twoim przypadku,
 • konsultacje dietetyczne - keto dietetyk odpowie na twoje pytania, wskaże właściwy kierunek,
 • utrzymywanie motywacji do kontynuowania diety, co może być szczególnie ważne w krytycznych momentach takich jak chociażby keto grypa.


Keto dieta online - dla kogo jest?

Dieta ketogeniczna online sprawdzi się przede wszystkim u osób głęboko zmotywowanych do wprowadzenia zmian zmierzających do poprawy swojego stanu zdrowia czy zrzucenia zbędnych kilogramów.

Jesteś gotowy na podjęcie pewnego wysiłku związanego z samodzielnym poznawaniem diety ketogennej, tworzeniem jadłospisu i monitorowaniem postępów na własną rękę? Jeśli tak, to internetowe keto jest właśnie dla ciebie! Skorzystaj z dostępnych online materiałów - znajdziesz je także na mojej stronie - oraz kalkulatorów keto, a po dobrym poznaniu zasad diety tłuszczowej bez problemów ułożysz swój własny jadłospis w ketozie. Jeżeli nie masz na to ochoty, z pomocą przyjdą ci gotowe jadłospisy - wystarczy dostosować je do swoich celów i predyspozycji.

Czy to znaczy, że keto dieta od dietetyka jest zbędna? Niekoniecznie - może być ona dobrym rozwiązaniem dla osób szukających stałego wsparcia profesjonalisty, chcących oszczędzić czas lub mających specyficzne potrzeby, na które nie odpowiada gotowy jadłospis diety ketogenicznej (na przykład liczne alergie pokarmowe, różnego rodzaju problemy zdrowotne, chęć skorzystania z bardziej zaawansowanych wariantów diety ketogenicznej). Konsultacja ze specjalistą może być także owocna w przypadku osób, które mają już za sobą nieudane próby przejścia na keto - wielu dietetyków oferuje pomoc skoncentrowaną na przejściu najtrudniejszego etapu diety, jakim jest keto adaptacja.

Tego typu dieta ketogeniczna online jest przede wszystkim wygodna pod względem logistycznym - jeśli potrzebujesz wsparcia eksperta, dietetyk online nie musi spotykać się z tobą osobiście, dlatego wybierając internetowe konsultacje dietetyczne oszczędzasz czas i unikasz problemów takich jak kłopotliwy dojazd, szukanie właściwego adresu, czekanie na wizytę, opóźnienia i kolejki. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, w których okolicy brakuje specjalistów z zakresu diety ketogennej - dietetyk ketogeniczny to w końcu wciąż stosunkowo rzadka w Polsce specjalizacja - lub którym zależy na dostępności i szybkim kontakcie ze specjalistą w razie pojawienia się różnego rodzaju pytań czy problemów.

Dużą zaletą tego rodzaju diety jest też rzecz jasna sam keto jadłospis, który będzie dokładnie dopasowany do Twoich potrzeb, celów i możliwości. Wykorzystując spersonalizowany keto plan dietetyczny online możesz mieć pewność, że wybrane przez specjalistę keto przepisy zawierają odpowiednią ilość każdego z makroskładników, zgadzają się z odpowiednim dla ciebie zapotrzebowaniem kalorycznym czy po prostu uwzględniają twoje preferencje kulinarne. Dzięki niemu nigdy nie będziesz zastanawiać się, co jeść na keto i w jakich ilościach.

Czy dieta keto online może być skuteczna?

Jak najbardziej! Odpowiednio skomponowana dieta ketogeniczna online cechuje się taką samą skutecznością jak jej klasyczna wersja i powinna nieść za sobą wszystkie oczekiwane efekty diety ketogenicznej zarówno w zakresie utraty nadwagi, jak i zyskaniu potencjalnych korzyści zdrowotnych. Musisz jednak pamiętać, że nawet najlepsza dieta keto online nie będzie działać, jeśli nie będziesz jej przestrzegać - samodyscyplina jest zdecydowanie najtrudniejszym elementem przygody z keto.

Chcesz skorzystać z pomocy dietetyka przez Internet? Dobry dietetyk online nie powinien się różnić kompetencjami czy skutecznością od dietetyka, którego odwiedzasz stacjonarnie, a co za tym idzie - ułożony przez niego keto plan dietetyczny online powinien mieć taką samą wartość jak keto dieta od dietetyka przyjmującego klientów w swoim gabinecie.

Dieta keto online - o czym pamiętać?

Chociaż dieta ketogeniczna online oznacza brak konieczności wychodzenia z domu, by keto dietetyk spotkał się z tobą osobiście, nie wszystko można załatwić przez Internet. Nawet najlepsza dieta keto online może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a nawet nam zaszkodzić, jeśli nie poprzedzimy jej wykonaniem odpowiednich badań. Badania na keto umożliwiają nie tylko śledzenie postępów (co jest przydatne w szczególności jeśli interesują nas keto efekty takie jak obniżenie i ustabilizowanie poziomu cukru we krwi czy obniżenie poziomu tak zwanego złego cholesterolu), ale również wykluczenie występowania przeciwwskazań do keto. Podstawowe badania na keto obejmują:
 • morfologię z rozmazem,
 • próbę wątrobową,
 • profil lipidowy (lipidogram),
 • badania lipazy, CRP, kreatyniny i mocznika,
 • badania stężenia sodu, wapnia, potasu, magnezu, żelaza, witaminy D3, witaminy B12,
 • badania hormonalne.


Przed podjęciem diety tłuszczowej warto także skonsultować się z lekarzem, w szczególności jeśli na co dzień przyjmujemy jakiekolwiek leki, a w jej trakcie powtarzać wymienione wyżej badania podstawowe oraz przeprowadzać regularne pomiary stężenia ciał ketonowych (te wykonać można samodzielnie, w domowym zaciszu).

Ważną kwestią jest także ostrożność i rozwaga. Jeśli interesuje cię keto dieta online i chcesz rozpocząć ją na własną rękę, musisz być gotowy na spędzenie pewnego czasu na zgłębianiu tematu diety ketogennej. Nie ukrywajmy, czeka cię solidny research - dlatego z uwagą dobieraj źródła, z których korzystasz. Zacznij od tematów takich jak:
 • dieta ketogeniczna dla początkujących, czyli podstawowe informacje na temat diety ketogennej - na czym polega, czym jest ketoza, jakie są etapy diety, jakie są spodziewane keto efekty,
 • dla kogo jest dieta ketogeniczna i jakie są do niej przeciwwskazania,
 • zasady diety keto - podział makroskładników, produkty polecane i odradzane, keto jako tryb życia,
 • potencjalne skutki uboczne i przygotowanie do diety, a także suplementacja na keto.


Wiele z tych tematów poruszam w moich wpisach na temat życia na keto, do których lektury gorąco cię zachęcam. Pomocne mogą okazać się również keto przepisy czy przykładowe keto menu - te znajdziesz zarówno w Internecie, jak i w poświęconych diecie ketogennej książkach czy czasopismach.

Jeśli decydujesz się na skorzystanie z pomocy keto dietetyka, zachowaj wspomnianą ostrożność przy wyborze tego rodzaju specjalisty. Dieta ketogenna wciąż jest obiektem wielu nowoczesnych badań naukowych, dlatego jeśli chcesz, by ktoś stworzył dla ciebie keto plan dietetyczny online, koniecznie sprawdź jego kompetencje i doświadczenie. Stałe poszerzanie wiedzy i odpowiedzialne podejście to w tym przypadku podstawa! Niestety nie zawsze idą one w parze z ceną tego typu usług.

Znajdź swój KETO jadłospis

 • Schudnij do 10 kg w ciągu 30 dni
 • Oszczędzaj czas i pieniądze
 • Wyrób sobie pozytywne nawyki żywieniowe

Wiem, czym jest dieta keto online - co dalej?

Mam nadzieję, że teraz wiesz już, na czym polega dieta keto online i czy warto z niej skorzystać. Jeśli uważasz, że to coś dla ciebie, już teraz zacznij poszukiwania swojego specjalisty z zakresu diety ketogenicznej. Spersonalizowana dieta online jest dla ciebie zbyt droga? Nie martw się - na mojej stronie znajdziesz niejeden gotowy keto jadłospis, przy pomocy którego w łatwy sposób osiągniesz swoje cele! Wystarczy, że klikniesz tutaj. Powodzenia!

Czytaj także